Boskovice zdolaly Doubravici

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 16/2013, vloženo dne 19.08.2013

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * Hned v prvním zápase sezóny se ukázalo, jak cenné získaly FC Boskovice posily. O pohárový postup přes Doubravici se čtyřmi z pěti branek postaraly právě staronové tváře a připravily Doubravici hodně složitou premiéru v krajských soutěžích.
TJ Sokol Doubravice – FC Boskovice 1:5 (0:4)
Branky: 85.M.Hájek – 39. a 40.Fadrný, 10.Müller, 15.Martínek, 87.Miksan
Boskovice: Havlíček(46.Kronek) – Černý, Václavek(62.Káčerik), Vykoukal, Müller – M.Horák(59.Přikryl), Jn.Horák, Martínek, Gregor(50.Miksan), Chalupka – Fadrný(78.Klimeš)
Původně se mělo hrát pohárové utkání v Doubravici, ale jelikož je tamní hřiště v rekonstrukci, hrálo se nakonec v Boskovicích. A ty domácího prostředí dokonale využily. S pěticí letních posil v základní sestavě v první půli jasně dominovaly. Již v desáté minutě otevřel skóre obránce Müller, který s míčem proběhl až do vápna a nadvakrát překonal brankáře.
Jen o pět minut později se do odraženého míče opřel Lukáš Martínek a jeho povedená střela přesně zapadla k tyči. Doubravice poprvé zahrozila po půlhodině. Michal Hájek ale rychlý brejk nevyužil. Mimo skončila i podstatně nebezpečnější tečovaná střela Trubáka.
Definitivní rozhodnutí zápasu přinesl závěr první půle a útočník Fadrný. V devětatřicáté minutě si zpracoval míč na polovině soupeře, podíval se na špatně stojícího brankáře a lahodným obloučkem poslal míč do sítě. Ještě do přestávky dokázal vstřelit i svůj druhý gól, když do sítě uklidil centr Černého.
Po přestávce tempo hodně opadlo, Doubravce ale měla velkou šanci na snížení. Brejk tří na jednoho ale skončil nepřesným centrem. Boskovice po hodině hry hodně zvedl příchod záložníka Přikryla, jehož první rána málem doskákala až do branky. Brankář ji nakonec na čáře dokázal zkrotit.
Dvacet minut před koncem poslal krásný centr do vápna Müller, Miksan si zpracoval míč na hrudi a z první rozezvučel břevno. Přesnější byl chvíli před koncem doubravický Michal Hájek, který v pádu snížil na 1:4. Definitivní tečku ale připravil boskovický Miksan, který trefou z hranice pokutového území stanovil konečný výsledek na 5:1.
„První půle byla dobrá, plnili jsme to, co jsme si řekli. Druhý poločas ale byla katastrofa. Nedokázali jsme si pohlídat ofsajdy, neplnili jsme domluvené úkoly. Nechci v žádném případě podceňovat Doubravici, ale hrát s ní poločas 1:1 je špatně,“ hodnotil zápas trenér Jan Havlíček.