Boskovice s debaklem

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 19/2010, vloženo dne 13.09.2010

[Stálý odkaz na článek]

Boskovice * Černý týden boskovického fotbalu pokračoval. Po prohře v derby s Ráječkem přišla další, daleko krutější, porážka v utkání s Ivančicemi. Ty vyhrály především díky důraznější hře a vyhrávání osobních soubojů. Utkání rozhodl závěr prvního poločasu, kdy padly dvě branky.
FC Boskovice – FC Ivančice 0:4 (0:3)
Branky: 33. a 56.Čožík, 39. a 45.Štork
Boskovice: Švéda – Přikryl(45.Pavel, 72.Stříž), Vorlický, Jn.Horák(61.Adamec), P.Martínek – Preč, L.Martínek, Václavek, Ošlejšek, Koudelka – M.Horák
Hosté do utkání vstoupili hodně aktivně a během prvních minut si připravili několik nadějných pozic. Branku ale neohrozili. Až díky zmatku po rohovém kopu mohl skórovat Němec, ale hlavou minul.
Právě vzdušné souboje byly největším rozdílem mezi oběma týmy. Hostujícího brankáře nejvíce vystrašil přímý kop Lukáše Martínka, který směřoval pod břevno. Další možnost měl po centru Ošlejška Michal Horák, ale hlavou branku netrefil.
Po půl hodině začalo přibývat šancí hostí. Štork sice v obrovské možnosti nedokázal střelou k tyči Švédu překonat, jeho spoluhráč měl však více štěstí. Únik po křídle a následný centr dokázal v první branku přetavit Čožík.
Na domácí kopačky se vkradla nervozita a přibylo chyb. Po autovém vhazování namazal Přikryl soupeři do protiútoku, který po rychlé kombinaci zakončoval Štork druhou brankou.
A aby toho nebylo málo, v nastaveném čase po vítězném souboji s Janem Horákem zvýšil na 3:0 svou druhou brankou Štork. Domácí tak v závěru první půle prakticky ztratili možnost bojovat o vítězství.
Do druhého poločasu přeskupily Boskovice sestavu, místo Přikryla nastoupil Pavel a dokázaly si vynutit herní převahu. Chyběla však střelba a Ivančice navíc hned z první možnosti totálně dorazily domácí snahu. Po špatně vyřešeném ofsajd systému na branku upaloval osamocený Čožík a bezmocný Švéda jen sledoval čtvrtý míč ve své síti.
Hosté do konce zápasu ovládali hru a ačkoliv domácí zcela nerezignovali a snažili se alespoň o úpravu skóre, byla to marná snaha. Debakl 0:4 už nikdo neodvrátil.

Podobné články:
Hvězdy v Boskovicích - ze dne 30.08.2020 (3)
Z krásného snu se stala noční můra, líčí poslední rok fotbalista Lukáš Vorlický - ze dne 29.04.2020 (3)
Martin Šustr posilou Zbrojovky - ze dne 17.02.2020 (3)
Fotbalový víkend na jedničku - ze dne 01.09.2019 (3)
Je na čase, aby otěže týmu převzali mladší, říká Havlíček - ze dne 18.08.2019 (3)
Jiří Fadrný se vrací do Boskovic - ze dne 27.07.2019 (3)
Ráječko i Boskovice bez bodu - ze dne 05.06.2019 (3)
Boskovice v poháru končí - ze dne 09.08.2018 (3)
Havlíček a Klimeš posilami FC Boskovice - ze dne 28.02.2018 (3)
Hvězdní trenéři v Boskovicích - ze dne 19.02.2018 (3)
Nejlepší dorostenec v České republice je Lukáš Vorlický z Boskovic - ze dne 05.02.2018 (3)
Podzim zakončili vítězně - ze dne 06.12.2017 (3)
Šustr vychytal Spartu - ze dne 10.11.2017 (3)
V poháru postupují - ze dne 18.09.2017 (3)
Zkušení hráči rozhodně nemají místo jisté, říká Havlíček - ze dne 03.08.2017 (3)
Sezónu zakončili vítězně - ze dne 29.06.2017 (3)
Znovu nevyhráli - ze dne 04.04.2017 (3)
Pokračují v přípravě - ze dne 13.03.2017 (3)
Boskovice prověřili kvalitní soupeři - ze dne 23.02.2017 (3)
Fotbalistou roku Jan Koudelka - ze dne 01.02.2017 (3)

Všechny články z tohoto čísla (19/2010):

Rubrika: Zpravodajství
200. výročí narození českého buditele a kněze Josefa Václava Justina Michla
Aktuální provozní doba pro veřejnost - Městské lázně Boskovice 13. - 19. 9. 2010
Boskovická orlovna se rozšířila
Komunální volby 2010: Lídři stran jdou do boje
Konference o dalším vzdělávání, ICOLLE 2010
Mají cestující nárok na odškodnění při zrušení letu?