Boskovice podlehly doma Vyškovu

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 21/2007, vloženo dne 24.05.2007

Boskovice * Zápas mezi boskovickou Nobicou a Vyškovem byl sice hodně vyrovnaný, ale body si z něj odnesl jen jeden tým. Byl jím hostující Vyškov, který je tak stále bodově nejlepším týmem jarní části Divize D.
FC Nobica Boskovice – SK Rostex Vyškov 1:4 (1:1), branky: Janíček J. – Hodinář 2, Pataki, Navrátil.
Sestava Boskovic: Kronek - Doležel, Janíček J., Martínek P., Petruška (72. Vykoukal), Preč, Václavek, Martínek L., Janíček K. (79. Šafařík), Stříž, Zoubek (11. Pavel).
Vyškov předvádí na jaře o poznání lepší výkony než na podzim a to potvrdil hned od první minuty. Vytvořil si menší tlak, který vyvrcholil přímým kopem ze 30 metrů. Ten kopl David Hodinář bravurně a nedal Kronkovi v boskovické brance nejmenší šanci. „Na tréninku se těmto situacím občas věnuji. Záleží i na tom štěstí, jestli to tam člověku padá nebo ne,“ prohlásil Hodinář.
Boskovice poté sice hru opticky vyrovnaly, ale šanci si vytvořit nedokázaly. Navíc se ve vzdušném souboji s Hodinářem zranil útočník Zoubek, který musel kvůli podezření na otřes mozku střídat. Velká šance na vyrovnání se domácím naskytla po čtvrt hodině hry. Kamil Janíček ale míč v dobré pozici minul a Střížova dorážka mířila mimo tyče.
Jen o dvě minuty později výborně prošel obranou soupeře vystřídavší Jan Pavel, ale jeho tvrdou ránu výborně vytěsnil mimo Kollár a následná Prečova dorážka mířila nad. Další velkou šanci si Nobica vytvořila ve 28. minutě. Preč rozehrál rohový kop nakrátko s Lukášem Martínkem. Centr do vápna padl přímo na nohu Václavka, jehož střelu ale vykopl hostující obránce z brankové čáry.
A tak málem přišel trest. Vyškov opět zahrával přímý kop z velmi nebezpečného místa, ovšem Hodinář tentokrát mířil jen těsně nad. Nakonec se ale domácí přeci jen mohli radovat ze zaslouženého vyrovnání. Na centrovaný balon z trestného kopu si ve vápně nejvýše naskočil Jiří Janíček a poslal jej do sítě.
Závěrečné slovo první půle ale mohlo patřit Vyškovu. David Hodinář se opět postavil k přímému kopu, míč však skončil pouze na spojnici.
V druhé půli se dlouho čekalo na první pořádnou šanci. Oba týmy totiž nedokázaly pořádně rozehrát. Přesto padl gól. V 57. minutě špatně vyhodil míč domácí brankář Adam Kronek, který přistál na noze hostujícího Patakiho. Ten jej bez problémů poslal do sítě – 1:2. „Adam chtěl rychle rozehrát, ale místo Pavla nahrál Patakimu a ten mu to tam vrátil,“ okomentoval smolnou situaci domácí trenér Milan Strya.
O deset minut později mohl zaskočené domácí definitivně zlomit Mašlej, který běžel sám na branku, ale Kronek své předchozí zaváhání napravil.
Boskovice se po obdržené brance dlouho hledaly a pořádná šance přišla až dvacet minut před koncem. Po Prečově centru ale Pavel hlavou mířil mimo. Nobica si nedokázala vynutit závěrečný tlak, ale přesto měla šanci na vyrovnání. Po kraji hřiště unikl Pavel, jehož přihrávka našla ve vápně naprosto volného Lukáše Martínka. Ten ale pálil vysoko nad. „Balon mi uskočil. Ale nechci se na to vymlouvat, určitě jsem měl dát gól,“ prohlásil k situaci Martínek.
Pět minut před koncem tak o výsledku zápasu definitivně rozhodla penalta hostí, po lehkém přidržení pronikajícího hráče, kterou s přehledem proměnil Hodinář. „Čekal jsem na pohyb gólmana a pak jsem to dal na druhou stranu,“ uvedl.
Soupeře navíc ještě v samotném závěru dorazil Navrátil a stanovil tak konečný výsledek na 1:4 v neprospěch Boskovic. „Konečný rozdíl byl k domácím určitě až moc krutý. Ale přijeli jsme sem bodovat, což se povedlo,“ řekl po zápase autor dvou branek David Hodinář.
„Fotbal nemá logiku. My jsme dnes byli minimálně vyrovnaným soupeřem, ale neproměňovali jsme šance a po hrubých chybách naopak dostávali góly,“ zakončil pozápasové rozhovory Milan Strya.

Výběry OFS dosáhly vynikající výsledky - ze dne 03.05.2008 (6)
Nobica si zkomplikovala situaci - ze dne 28.05.2008 (4)