Boskovice i podruhé vítězně

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 3/2009, vloženo dne 03.02.2009

Boskovice * Také druhý zápas Artézia cupu vyzněl vítězně pro domácí Forman Boskovice. Proti Březové vyhrály stejně jako v prvním kole 2:1. Protivanov si bez větších problémů poradil s rezervou Blanska 5:0. Do turnaje zasáhla i Rájec-Jestřebí, ale proti Hartvíkovicím brala nakonec pouze bod.
Rájec-Jestřebí – Hartvíkovice 2:2 (1:1)
Zápas plný chyb začal opatrnou hrou ve středu hřiště. Jako první si pořádnou šanci vypracovaly Hartvíkovice, ale nebezpečná hlavička gólem neskončila. Druhý pokus byl ale již úspěšný. Dalekonosná střela prošla rájeckému brankáři až do sítě. Rájec se do hry pořádně dostala po dvaceti minutách a vytvořila si několik vynikajících střeleckých možností. Využít ale dokázala pouze jedinou.
Hned v druhé minutě druhé půle ale Rájec dostala výhodu pokutového kopu. Exekutor nezaváhal a posunul divizní tým do vedení. Hartvíkovice působily bezradně, ale nakonec využily nesoustředění obrany soupeře a v závěru zápasu dokázaly vyrovnat.
Protivanov-Blansko 5:0
Třetiligový tým Blanska vinou náročného programu zimní přípravy vyslal ke druhému utkání turnaje svůj rezervní tým. Zatímco A tým remizoval ve Velkém Meziříčí 1:1, rezerva proti Protivanovu moc možností neměla. Divizní tým na hřišti jasně kraloval a svou velkou převahu dokázal hned pětkrát gólově využít.
Boskovice-Březová 2:1 (1:0)
Branky: Odehnal, Kašpar
Boskovice: Švéda (65. Šmíd), V. Horák, Václavek, Martínek, Müller (45. Doležel), Preč (45.Odehnal), Ošlejšek, Vykoukal, Dostál, Havlíček, Kašpar (65. Šmeral)
Do vedení turnaje se po dvou kolech dostalo domácí mužstvo Boskovic. Po Protivanovu totiž byl domácí tým i nad síly Březové. Utkání doprovázelo husté sněžení a terén proto oku lahodícímu fotbalu moc nepřál. Úvod zápasu ovládli domácí. Kašpar v samostatném úniku trefil brankaře a Vladan Horák svoje sólo zakončil střelou mimo. Březová se osmělila po čtvrt hodině ranou z dálky, která ale Švédovu branku neohrozila.
Závar po rohovém kopu či tečovaná střela k tyči byly už pro boskovického gólmana složitější. Přesto domácí stále vedli. Špatný terén se hned několikrát pokusil využít střelou z dálky Ošlejšek, ale brankář pokaždé střelu pohlídal.
Tlak Boskovic ve druhém poločase sílil, ale pojišťující branka se zatím nedostavovala. Až když se k odraženému balonu dostal Odehnal a napálil jej nechytatelně k růžku branky, zvýšily Boskovice svoje vedení. Možná vinou uspokojivého vedení ale přestali domácí tolik hrát a pustili Březovou znovu do utkání. Vedoucí celek okresního přeboru toho dokázal ihned využít a po závaru před brankou snížil. Další komplikace již ale Forman nedopustil.
„Myslím, že to bylo dobré utkání v dobrém tempu. Trošku hráčům činil problémy terén, který byl kluzký a míč měl velký skluz, ale přesto si myslím, že se s tím hráči vypořádali a obě mužstva přispěla ke kvalitě utkání. Soupeř hraje okresní přebor, ale přišli tam někteří hráči z vyšších soutěží, jako třeba Bárta, který u nás hrál v základní sestavě. Ačkoliv jsme stále v přípravě, diváci se měli na co dívat,“ hodnotil utkání boskovický trenér Radim Wiesser. (Luke)

Vítězem zimního turnaje Kuřim - ze dne 21.03.2011 (4)
TO JSME MY, TO JSME MY BOSKOVICE FORMANI - ze dne 29.04.2010 (4)