Blansko opět vyhrálo, ale nadřelo se

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 18/2007, vloženo dne 29.04.2007

Blansko * Ani Ráječko nedokázalo přibrzdit fotbalisty blanenského Aposu v cestě za postupem do divize. Ačkoliv nebylo Blansko o tolik herně lepší než soupeř, vyhrálo 3:0. Hosty může mrzet především několik velice dobrých šancí z první půle, které nekompromisně zahodili.
FK Apos Blansko – SK Olympia Ráječko 3:0 (1:0), branky: 40. Sehnal M., 83. a 84. Němec.
Sestavy - Blansko: Slanina - Škvarenina, Němec, Kleveta (45. Láník), Nečas (81. Rychnovský), Karafa, Sehnal M., Koutný, Přikryl, Bednář (88. Štreit), Kugler, Slaný; Ráječko: Blažek, Kopecký (79. Siegl), Mašek, Bartoš (36. Baďura), Pokoj, Bezděk, Španěl, Torda, Sehnal V., Srba, Sehnal J.
Oba celky do utkání vstupovaly na naprosto odlišných pozicích, přesto chtěli oba vyhrát. Blansko je ve vedení Krajského přeboru a každá další výhra jej posouvá blíže k vysněné divizi. Ráječko má naprosto odlišné problémy. Nachází se na předposlední příčce a bije se o holou záchranu.
Derby je navíc vždy velice zvláštní zápas a proto se není čemu divit, že oba týmy začaly hodně opatrně. První šanci si připravil až po dvanácti minutách domácí Karafa, ale jeho hlavička letěla jen těsně vedle Blažkovy branky.
Ráječko se osmělilo o dvě minuty později. Jan Sehnal výborně zatáhl po pravé straně míč a poslal jedovatý přízemní centr do pokutového území. Ten jen těsně minul hned trojici jeho nabíhajících spoluhráčů. Právě přes Jana a Víta Sehnalovi vedly prakticky všechny akce Ráječka. A že jich nebylo málo.
Po uplynutí první dvacetiminutovky ovládli hosté hru a na Slaninovu branku se valil jeden drzý průnik za druhým. Každé z mnoha akcí ale chybělo jediné a to finální přihrávka. Proto se hráči Olympie ani jednou nezapsali do střelecké listiny. A tak přišel trest.
Domácí Apos dostal možnost zahrávat standardní situaci od pravého kraje pokutového území. Rozladěná hostující obrana nechala ve vápně naprosto volného Martina Sehnala, jenž hlavou poslal Blansko do vedení. Pro Ráječko, které bylo do té doby o dost lepší, to byla velká rána. „První poločas jsme hráli velice špatně, nehráli jsme co jsme si řekli. Ráječko se dostalo na koně, ale nevyšlo jim to“ prohlásil k první půli brankář domácích Aleš Slanina.
Druhá půle se totiž hrála v úplně jiném stylu. Nespokojený kouč domácích Petr Vašíček poslal na hřiště Láníka, který ofenzívu Blanska jednoznačně oživil. Výsledkem bylo několik dobrých akcí, po kterých musel hostující brankář Blažek vytáhnout i několik velice kvalitních zákroků.
Ani on ale nezabránil druhému gólu, který vstřelil v 83. minutě kapitán Aposu Němec. Jeho nejspíše tečovaný přímý kop zapadl přímo k tyči. Hned o minutu později odpískal rozhodčí poměrně přísně penaltu ve prospěch Blanska. Gólman Blažek ji v záklonu chytil, ale rozhodčí přesto odpískal gól, což oprávněně vyvolalo vlnu nevole ze strany hostů. Zápas se tak už jen dohrával.
Největší úspěch si tak připsal brankář domácích Aleš Slanina, který vychytal již pátou nulu v řadě. „Určitě si toho cením, ale nic to neznamená. I kdyby to bylo 6:5, tak je to pořád vítězství,“ dodal brankář.

V závěru vzplály emoce - ze dne 29.04.2007 (3)
„Oddechli jsme si“ slavil Tenora - ze dne 05.09.2012 (2)