Blansko jako první

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 15/2009, vloženo dne 20.07.2009

[Stálý odkaz na článek]

Blansko * Jako první z okresních celků se do přípravy na novou fotbalovou sezónu pustili fotbalisté Aposu Blansko. Tým, který se nedokázal ve své premiérové sezóně ve třetí lize udržet, ovšem na kvalitě svého kádru moc neztratil a po roční pauze opět hodlá divizi vyhrát. Týmu už sice nepomůže útočník Čejka, který odchází do Líšně, vrátit se ovšem mohou Libor Němec či Jan Zich.
Trenér Petr Vašíček v zápasech představil další možnou posilu. Stoper Ondřej Španěl z Ráječka se znovu po roce snaží proměnit testy v Blansku v hostování. V kádru Aposu by měl nahradit mladičkého Filipa, který po půl roce míří zpět do Jihlavy. Velkou posilou by se mohl stát obránce či záložník Jan Zich, který poslední půl rok strávil v nižších soutěžích v Německu. A když podle svého vyjádření nesežene další angažmá v zahraničí, zůstane v kádru Blanska. To by mělo udržet i opory Traxla, Bednáře či Sehnala.
Apos se také pustil do nabírání herní praxe a má za sebou již několik přípravných zápasů. Výsledky sice nejsou nikterak oslnivé, ovšem prohrát s posilněnou juniorkou 1.FC Brno či nováčkem třetí ligy Líšní není žádná ostuda.
TJ Framoz Rousínov – FK Apos Blansko 3:4 (0:4)
Branky: 2 Udržal, Dvořák – 2 Traxl, Pernica, Kleveta
Úvodní přípravné utkání se Blansku vydařilo, tedy zejména první poločas. Ten staronovému diviznímu účastníkovi vyšel na výbornou. Vedení 4:0 nezabránil ani brankář Švéda, který do Rousínova zamířil z Boskovic. Dařilo se zejména útočníku Traxlovi, který se trefil hned dvakrát. Nejprve zakončoval Bednářovu akci do prázdné a následně si oba hráči svoje role zopakovali. Když přišlo parádní sólo Pernice a Klevetova dělovka z pokutového území, nebylo se čemu divit, že Blansko vede v poločase takovým rozdílem.
Možná právě vysoké vedení ukolébalo hostující hráče natolik, že v průběhu druhé půle dali domácím mnohem více volnosti. A to se nevyplácí. Hned po osmi minutách už Švancara dvakrát lovil míč ze sítě. Rousínov přidal ještě jednu branku a skóre se tak zastavilo na stavu 3:4. Úvod do herní přípravy tak Blanenským vyšel podle očekávání.
FK Apos Blansko – 1.FC Brno B 1:5 (0:3)
Branky: Němec z pen. – 2 Pacák, Szegedi, Paděra, Cupák
V Olomoučanech se následně blanenský tým střetl s rezervou 1.FC Brno. Ta byla posílena o Čoupka, Szegediho, Kalivodu či testovaného chorvatského brankáře Luketiče, kteří jinak patří do prvoligového kádru. A na hřišti bylo rozložení sil poměrně jasné. Utkání začalo brankou hostí, konkrétně Szegediho. Následná odezva Zicha či Bednáře ztroskotala na brankáři, tak mohl Paděra a po něm z blízka i Cupák zvýšit rozdíl.
V úvodu druhého dějství dokonal zkázu o poločase střídající Pacák, jenž během tří minut dvakrát propálil blanenského gólmana. Po faulu na Pernicu sice dokázal deset minut před koncem snížit navrátivší se Němec, ovšem jen korigoval na konečných 1:5.
SK Líšeň – FK Apos Blansko 2:1 (2:0)
Branky: Jaroš, Ryšánek – Bednář
Série přípravných zápasů Blanska pokračovala utkáním proti Líšni, která střídá Blansko ve třetí lize. Rozdíl mezi oběma týmy ovšem nebyl prakticky poznat. První půle patřila domácím, kteří šli v osmé minutě zásluhou výborného výběru místa útočníka Jaroše do vedení. Druhá branka přišla zase na konci první půle, a to v podobě parádní rány Ryšánka.
Blansko sice přišlo o útočníka Pernicu, který byl s tržnou ránou odvezen do nemocnice, přesto dokázalo vzít otěže zápasu a snížit. Výbornou kolmici Němce dokázal totiž proměnit Bednář. Utkání vinou přívalového deště skončilo o deset minut dříve a Blansko si tak na své konto připsalo druhou porážku.