Blanenští hokejisté ukončili vítěznou sérii lídra soutěže

Autor článku: Petr Kafka, pro číslo 50/2007, vloženo dne 01.01.2008

[Stálý odkaz na článek]

Blansko * Každá série jednou končí. Na blanenském ledě skončila ta hodonínská, nutno ovšem dodat úctyhodná. Dva měsíce totiž druholigoví Drtiči nepoznali hořkost porážky, která se vyšplhala až na třináct zápasů. Proti jejímu rozšíření byli v předehrávce 21. kola hokejisté Blanska.
HC Blansko – SHK Hodonín 6:4 (1:2, 4:1, 1:1), branky: 17. Pazdera (Kroupa), 22. Kroupa (Hrůza), 25. Horáček P., 32. Beran (Horáček J., Horáček P.), 37. Raška (Sedláček), 57. Horáček P. (Šlapanský) – 15. Peš (Meixner, Chlup), 20. Pokorný (Knebl, Šťastný), 39. Hoza (Meixner), 59. Sojčík (Peš, Ševela). Vyloučení: 9:11, využití: 3:2, diváků: 232.
Hodonínští hned v první třetině naznačovali, že sérii hodlají prodloužit. Několikrát tak prověřili brankáře Jirkůva. Hlavně ale udeřili v 15. minutě, kdy se devět vteřin před návratem vyloučeného domácího hráče vydařila souhra Meixnera se zakončujícím a hodně aktivním Pešem. Úvodní dějství nabídlo velmi svižný hokej a mírnou převahu hostů. Jenže i Blanenští dokázali zahrozit a v případě dorážky kapitána Pazdery gólově. Zbytečné vyloučení Tesaře však umožnilo hostům na konci třetiny precizně sehrát přesilovkovou kombinaci pěti proti třem a hlavně zásluhou Pokorného jít opět do vedení. „To byla individuální chyba. Zbytečně jsme soupeře dostali zase navrch,“ posteskl si blanenský kouč Jindřich Král.
Jenže po necelých pěti minutách druhého hracího období už bylo vše jinak. Nejdříve se prosadil při signalizovaném vyloučení dorážkou Kroupa, vedení pak zařídil v další přesilovce Petr Horáček. Který se rovněž prosadil důrazem před brankovištěm. „Kladl jsem hráčům na srdce, aby moc nekombinovali, ale snažili se tlačit do brankoviště a tam vyvinuli tlak na brankáře. A to se podařilo,“ mohl být spokojený trenér Král.
Zvláště když obránce Beran přetavil v početní výhodě milimetrovou přihrávku v další gól. „Ve druhé třetině se rozhodlo. My jsme měli sedm vyloučených, přitom jsme přišli o dva hráče, kteří museli odjet do nemocnice na šití. Nechci se ale na nic vymlouvat, naše hra se mi dnes nelíbila. Přístup nebyl stejný jako v minulých zápasech,“ pronesl hostující kouč Svatopluk Číhal.
Hodonín měl možnost snížit, jenže Peš neproměnil trestné střílení. A tak se radovali opět domácí, v přesilové hře čtyř proti třem se prosadil přesnou ranou obránce Raška. „Naši hráči věděli, že toto utkání mohou zvládnout jedině v tom případě, že budou hrát disciplinovaně. A to se jim až na pár výjimek dařilo,“ konstatoval Jindřich Král.
Onou výjimkou myslel hlavně 54. minutu, kdy jeho tým šel do dvojnásobného oslabení. „Zbytečně jsme si zápas zkomplikovali, naštěstí soupeř se neprosadil,“ oddechl si kouč, zvláště když o chvíli později akci Šlapanského dotáhl do zdárného konce svojí druhou brankou Petr Horáček. Zásah hodonínského Sojčíka půl druhé minuty před koncem znamenal jen úpravu výsledku na konečných 6:4 pro domácí. „Věděli jsme, že Blansko je bojovným mančaftem. My naopak máme technické mužstvo. Když pak přijede rozhodčí, který píská tak jak píská, pak naše porážka musela přijít,“ zklamaně dodal hostující Svatopluk Číhal.