Blanensko přezimuje v čele

Autor článku: Lukáš Lorenc, pro číslo 15/2021, vloženo dne 29.12.2021

Brno, Boskovice * Konečně. Po několika neúspěšných pokusech si okresní výběr malého fotbalu dokázal vyšlápnout na vítěze posledních ročníků národní Superligy. Na vítězství 5:2 na hřišti silného Brna se podíleli jen dva střelci, nejzkušenější reprezentanti Ondřej Paděra a Jan Koudelka. O týden dříve si pak Blanensko zajistilo také výhru na hřišti Pardubic.

Pardubice – Blanensko 5:8 (3:4)
Branky: 6., 12., 19. a 51. Paděra, 29. Muzikant, 40. Studený, 42. Hlaváček, 54. Rus
Závěrečný program letošního roku nepřinesl okresnímu výběru nic jednoduchého. Oba náročné venkovní zápasy však dokázal vyhrát. V Pardubicích se Blanensko díky hattricku Ondřeje Paděry rychle dostalo do vedení 3:0, během pětiminutového výpadku bylo však ještě v první půli srovnáno. Vedení do přestávky ale opět zajistil minutu před přestávkou Radim Muzikant. Po přestávce nicméně vedení vydrželo jedinou minutu.
Rozhodující krok k výhře udělalo Blansko v rozmezí od 40. do 42. minuty, kdy dvoubrankové vedení zajistili Studený a Hlaváček. Pardubice naposledy snížily zásluhou Stránského, více však hosté nedovolili a naopak rychlými protiútoky definitivně pojistili své vítězství. Nejprve přidal svůj čtvrtý zásah Paděra a finální podobu výsledku dal na 8:5 Aleš Rus. Pardubice tak sice podaly lepší výkon, než nedávno v Boskovicích, na rychlé protiútoky favorita však ani tentokrát nevyzrálo.

Brno – Blanensko 2:5 (1:1)
Branky: 19., 44. a 50. Paděra, 59. a 60. Koudelka
Ještě těžší úkol čekal na Blanensko o týden později, na hřišti vedoucího Brna, které vyhrálo i první vzájemný zápas. A i tentokrát byl k vidění velmi zajímavý fotbal, který v poločase nabídl vyrovnaný stav. Skóre se měnilo až v devatenácté minutě, kdy se prosadil Ondřej Paděra a potvrdil mírnou převahu hostů. Ještě do přestávky ale bylo srovnáno a hned po přestávce si vzalo Brno vedení. Blansko ovšem zvýšilo napadání rozehrávky a ve 44. minutě znovu vyrovnal Paděra, který deset minut před koncem zkompletoval hattrick a poslal Blanensko znovu do vedení.
Brno postupně přistoupilo k power play a do prázdné branky inkasovalo další dvě branky, obě z kopačky Jana Koudelky. „Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale nic to neznamená, ještě zbývají tři zápasy do konce základní části. Rád bych Brno porazil i v play-off, kdybychom se dostali co nejdál. Je super, že jsme vyhráli a přezimujeme první po tak dlouhé době,“ hodnotil po zápase Koudelka. „Myslím, že utkání mělo velké tempo, hrálo se nahoru dolů, šance se rodily na obou stranách. Měli jsme relativně štěstí a zápas překlopili. Dobře jsme bránili a gólem do prázdné přes celé hřiště na 4:2 se to zlomilo,“ dodal. Brno tak prohrálo poprvé po pětadvaceti zápasech a díky tomu se Blanensko dostalo do vedení tabulky, kde přezimuje až do začátku jarní části.(Luke)

Blanensko zdolalo Brno - ze dne 08.11.2023 (2)
Blanensko vstoupilo do soutěže výhrami - ze dne 11.10.2022 (2)